Kauden 2022 päättäjäisjuhla 28.10.

15.10.2022

Länsi-Uudenmaan Urheilijoiden kauden 2022 päättäjäisiä juhlitaan perjantaina 28.10. klo 18.00 alkaen Puu-Anttilan salissa. Toivotamme tilaisuuteen tervetulleiksi niin seuran nykyiset kuin entisetkin aktiivit ja harrastajat.

Juhlapuhujana toimii monille nykyään eri medioista tuttu Tuomo Lehtinen, joka on myös LUU:n huippu-urheilija 1990-luvulta ja 2000-luvun alusta. 

Omien urheiluvuosiensa jälkeen Lehtinen on toiminut mm. valmentajana, Juoksija-lehden päätoimittajana, Joensuun Katajan valmennuspäällikkönä ja toiminnanjohtajana sekä suurten kansallisten urheilitapahtumien (GP-kisat, Kalevan kisat) promoottorina ja johtajana. Hänet nähdään myös usein YLE:n tv-lähetysten kommentaattorina - viimeksi Eugenen MM-kisoissa.

Juhlan päätteeksi jaamme perinteiseen tapaan palkinnot kauden parhaista urheilusaavutuksista sekä huomionosoitukset pitkäjänteisestä työstä seuramme hyväksi.

Tervetuloa!